Yaşlanma Belirtilerinden Kurtul

yaşlanma belirtilerinden kurtulmak

Yaşlanma belirtileri pek çok insanın kabul etmekten çekindiği bir durum. Bu belirtiler 20’li yaşlardan itibaren  60 ve ötesi yaşlara gittikçe artar. Yüz yogası hareketleri ile yaşlanma belirtilerini azaltabilir ve gençliğinizi koruyabilirsiniz.

Cilt Bakımı ve 20’lerde Yaşlanma

20’li yaşlarda cildinize cilt bakım rejimleri uygulamasanız bile cildiniz sağlamdır. Gözleriniz ışıldar. Cildinizin lipit tabakası dolgundur ve  yumuşak yüz hatlarına sahipsinizdir. Adeta yüzünüzde çiçekler açar. Bu yaşlarda güneşin zararlı etkilerinden korunmak için  güneş losyonları  , 20li yaşların sonlarında sipesifik yaşlanma karşıtı ürünler kullanılması önerilebilir.

Cilt Bakımı ve 30’larda Yaşlanma

Bu yaşlar kırışıklıkları önlemek için cilt bakımına adım atılan yaşlardır. Bu yüzden sağlıklı ve taze bir cilt için cilt bakım rejiminizi tamamen değiştirmeniz gerekir. Genellikle, 30’lu yaşların sonunda yüz kaslarındaki hafif sarkmalar sebebiyle yüzünüzde değişmeler başlar. Göz ve ağız çevresinde yağ tabakalarında artış olur.

Bu durum göz çukurlarının ve gölgelerin belirginleşmesine sebep olur. 30’ların sonunda yüz kasları uzamaya başlar ve yanaklar daha tombul görünür. Dudak köşeleri aşağıya sarkmaya başlar ve dudak incelir.

Cilt Bakımı ve 40’larda Yaşlanma

Cildinizi 20’li ve 30’lu yaşlarınızda korursanız 40’lara geldiğinizde daha az kırışıklık sahibi olursunuz. 40’lı yaşlarda yaşlanma belirtileri en fazla cilt altında gerçekleşir. Yüz kasları büzülür ve bu yüzden cilt sarmaya başlar. Bu da yüzünüzün genellikle yorgun ve donuk görünmesine sebep olur.

Göz çukurları çevresinde gölgeler oluşur ve göz torbalarında belirginleşme başlar. Bu yüzden her zaman yorgunmuş gibi görünürsünüz. Alnınızdaki çizgiler tıpkı kaşlarınızın arasındakiler gibi derinleşmeye başlar. Çenenin ve yanağın alt bölümleri sarkmaya başlayarak yüzünüzün şekli değişir.

Cilt Bakımı ve 50’larda Yaşlanma

Yaşlandıkça cilt kurumaya başlar ve bir çok kadın menopoz dönemi ile birlikte cildindeki değişmeyi farkeder. Cildinize onarıcı bir cilt bakım rejimi uygulamak iyi bir fikirdir ve 50’li yaşlar yeni cilt ürünlerini kullanmak için en uygun yaşlardır.

Bu yaşlarda yaşlılık belirtileri hızlanır bunun sebebi vücuttaki bazı hormonların değişmeye başlamasıdır. Diyet cilt sağlığında önemli bir rol oynar.

Yavaş yavaş göz çevrenizin elastik yapısını kaybettiğini ve göz kapağınızın aşağıya düştüğünü fark edersiniz. Kirpikler ve kaşlar seyrekleşir ve kaşlar güçsüzleşir. Burnun ucu aşağıya sarkmaya başlar. Ağzınızın çevresinde düşey çizgiler belirginleşir ve bu durumdan dolayı da dudaklar incelmeye başlar.

Gülme çizgilerinde ve burun kıvrımlarında artış görülür. Çenede düzensiz çizgiler belirir ve çene derisi yumuşamaya başlar. Cilt kurur ve düzesiz çizgiler sebebiyle zayıflar. Bu yüzden iyi bir cilt bile grileşebilir.

Yaşamaktan bıkıp usanmış, yorgun bir görünüme sahip olursunuz.

Cilt Bakımı ve 60-70 Yaş Arası Yaşlanma

Yaşlanma belirtileri arttıkça mükemmel görünümlü bir cilt koruması için bazı bakım ürünlerinde çözüm arayışları başlar. Cilt ve vücudunuzu zinde tutmak için sağlıklı vitamin ve mineralleri almanız gerekir. 60 ve 70’li yaşlarda cilt kıvrımları daha da belirginleşir ve cilt yumuşar.

Göz kapağı düştüğü için gözler küçülür. Yüz kaslarınız sarkar ve %40 oranında büzülür. Bu yaşlardaki kemik demineralizasyonu sonucunda kas kütlesi kaybolur ve kemikler zayıflar. Yaşlanma belirtilerinden kurtulmak istiyorsanız Güzellik İksiri kitabını okuyabilirsiniz.